Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

3D Jinekomasti Ameliyatı

3D Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti nedir ? 

Jinekomasti; erkeklerde meme büyümesi ameliyatına denir. Bu ameliyat meme dokusu ve yağ dokusu alınarak memenin estetik bir forma kavuşturularak yapılır. Jinekomsati ameliyatları kısa süren sonuçları mükemmel ameliyatlar arasında yer alır. Bu ameliyatın en ince ve can alıcı ayrıntısı memeden alınacak yağ miktarıdır. Ne çok fazla alım yapılarak meme vücuda yapıştırılmalıdır. Ne de az alınarak meme şişkinliği kalmamasını sağlamaktır.

Erkek memesi neden büyür 

Bu sorunun bir kaç cevabı var. Aslında aşırı kilo alıp verme bu sorunu yapar. Ayrıca kullanılan kanser ilaçlar ve hormon dengesini bozan ilaçlar da, erkek memesinde büyümeye denen olabilir. Aslında bir hormon dengesizliğinden kaynaklanan bir sorundur. Genelde genetiktir. Tamamen insan yapısı ile alakalıdır. Görülme sıklığı ise, her 3 erkekten birinde görülebilir. Erkek memesi şişmesi spor veya eğzersizler ile geçmesi mümkün değildir.

3D Jinekomasti nedir ? 

Bu teknik tamamen bizim geliştirdiğimiz bir ameliyat tekniğidir. Bu teknik ile sadece meme üzerinde ki yağlar alınmaz. Koltuk altına kadar olan alana da liposuction uygulanarak güğüs tamamen bir estetik görünüme kazandırılması sağlanır. Bu ameliyat ile göğüs bölgenizde bir sporcu gibi 3 boyutlu bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Ameliyat başarı oranı çok yüksektir. Bu ameliyatı sıklıkla yapıyoruz. Bu yüzden de bu ameliyat üzerinde yeni teknolojilerin gelişmesini istiyoruz. Sadece bir şişik memeyi değil, tüm göğüs bölgesinin bir forma kazandırmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

3D Jinekomasti ameliyatı sonrası

Ameliyat sonrasında ağrı sızı olmaz. Bazı ilaçlar verilebilir. Bu ilaçlar düzenli bir şekilde kullanıldığında ameliyat sonrası konforu çok yüksek olan ameliyatlar arasında yer alır. Ameliyat olduğunuz aynı gün içerisinde taburcu olma şansınız vardır. 2-3 gün sonra yavaş yavaş fazla ağır kaldırmamak kaydı ile normal hayata dönülebilir. 1 ay sonra ise, ameliyat olmamış gibi hayatınıza devam edebilirsiniz. 

Kimler 3d Jinekomasti ameliyatı olabilir

Bu soruyu birkaç farklı bir şekilde yanıtlamak istiyorum.Aslında 18 yaşını doldurmuş ve meme gelişimini tamamlamış tüm hastalar bu ameliyatı olabilir. Meme gelişimin tamamlamamış olan hastalarda ise, bu sürenin geçmesi beklenmelidir. Ameliyatın üst sınırı yoktur. Bunun dışından tüm yaşlarda 3D Jinekomasti ameliyatı rahatlıkla olunabilir.

3D Jinekomasti ameliyaıt fiyatları

Ameliyat fiyatlarında klasik yönteme göre bir farklılık yok. Yani biz tüm hastalarımızı uyugn hasta ise rutin olarak bu teknik ile ameliyat ediyoruz. maliyeti standart olan bir ameliyattır. Süpriz gelişmelere kapalıdır. ücretin tam olarak belirlenmesi için mutlaka muayene olmanız şarttır. Çünkü memede ki büyümeyi tam olarak tespit edip, ona göre bir fiyat çıkartılması lazımdır.

Bu Makale 322 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir