Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Alın Germe

Alın Germe

Alın germe ameliyatı hem erkeklerde hem kadınlarda sık yapılan estetik ameliyatlar. İşlem aslında teorik olarak basit bir işlem. İki farklı yöntem ile bu ameliyat rahatlıkla yapılıyor. Alın bölgesinde ki çizgileri gidermek için yapılır. Hastanın vücut yapısına göre endoskopik alın germe veya klasik yöntem alın germe işlemi kullanılır. 

Hangi Yöntem Tercih Edilmeli

Alın germe işlemi yapacağımız hastayı mutlaka bir muayene etmemiz şart. Bu muayene sonucununda hastanın ihtiyaçlarına göre bir yöntem belirlenir. Endoskopik alın germenin de kendine göre üstünlükleri var. Klasik yönteminde. Bu yüzden kaş kaldırma işlemi bu ameliyata kombine edilecek mi veya alın genişliği büyük olan hastalarda yapılan farklı yöntemler var. Bunların belirlenmesi muayene olmak gerektiriyor.

Ameliyat tam teşekküllü bir hastanede yapılması gerekir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Lokal anestezi veya sedasyonla bu ameliyat yapılamaz. Hatanın tamamen uyuması gerekiyor. Ameliyat ortalama olarak 2 saat sürüyor. Bu süre içerisinde hasta herhangi bir ağrı veya sızı hissetmez. Alın germeden ki bazı kritik noktalar iyi hesaplanması gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken en mutlak nokta, alın germe işleminin ne çok fazla gerdirerek mimik kaybı yaşatmak ne de az gerdirme işlemi yaparak alın çizgilerinde belirginliği tam gidermemek. Bunlara dikkat edildiğinde pırıl pırıl net bir görünüm sizi bekliyor.

Kimlere Alın Germe Ameliyatı Yapılması Uygun

Alın bölgesinde aşırı çizgiler meydana gelen kişiler genelde bu ameliyatı olur. Yaşları küçük olsa bile genetik nedenlerden dolayı alın bölgesinde yine kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelebilir. Bu sarkmalar ile kişide kızgın mutsuz ifadeler oluşabilir. Bunlar kişiyi rahatsız edebilir. Devamlı kaşlarını yukarı da tutmaya çalışan kişiler gördüm. Aynı zamanda devamlı kızgın bir ifade ile gezen hastalarımızda oldu. Bu ameliyat ile bunlardan kurtulunabilir. Ameliyatı genelde bu gibi sorunlar yaşayan hastalar tercih eder.

Etki Süresi Ne Kadar

Alın germe yaptırmış bir hasta ortalama olarak 10 yıl boyunca bu sorunlar ile karşılaşmaz. Ama vücut yapısı sigara tüketimi bu alında sarkmaları hızlandırabilir. Bu hızlandırma da bu süreyi biraz daha daraltabilir. Etki süresi eğer fazla deri de kesilerek işlem yapıldıysa daha da uzun yıllar sürebilir. Yaşlanmaya ve yer çekimine bağlı olarak sarkmalar meydana gelir. 10 yıl sonra eğer hasta ister ise, bu ameliyat tekrarlanabilir. Ayrıca sadece ameliyat ile değil, botoks ve dolgu uygulamaları ile de alın bölgesinde ki sarkmalar ve kırışıklıklar giderilebilir.

Alın Germe Fiyatları

Bu ameliyatın fiyatını vermek oldukça zor. Çünkü kişiden kişiye değişiklik gösteren bir ameliyattır. Hangi teknikle ve hangi kalitede bir hastanede bu ameliyatın yapılacağı maliyeti direk etkiler. Bu da alın germe ameliyatı fiyatlarında dalgalanmalara neden olur. Ayrıca sağlık bakanlığı tarafından da bu ameliyatların fiyatlarının İnternet üzerinden verilmesi engellenmiştir. En doğru çözüm ya İnternet sitemiz üzerinden gönderilecek olan alın bölgesi fotoğrafları ile ya da direk muayenehaneye gelinerek muayene olunmasıdır. En net ve en düzgün ücret bilgisi ancak bu şekilde alınabilir.

Bu Makale 117 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir