Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Ameliyatsız Alın Germe

Ameliyatsız Alın Germe

Alın bölgesinde sarkma ve kırışıkları olan çok hastalarımız var. Bunların bir kısmı bu ameliyatı olurken bir kısmı da bu ameliyatı cerrahi bir işlem olduğu içi istemez. Bazıları anestezi olmasından bazıları yüze kesi atıldığı için alın germe ameliyatlarını olmaz istemez.

Biz bu gurup hastalarımız için ameliyatsız yöntemler geliştirdik. Bunların en başında ise botoks ve dolgu uygulamaları gelmektedir. Yani alın bölgesinde ki kırışıklıkları ve kaşlarda ki düşüklük için ameliyatsız ve geçici bir yöntem olan bu botoks ve dolgu tercih edilir.

İşlemler Nasıl Yapılıyor

Alın bölgesine yapılacak olan bu müdahaleler klinik ortamında bile yapılabilen işlemlerdir. Uygulama tamamen botoks ve gerektiği hastalarda dolgu uygulamaları ile yapılır. Kırışıklıkları gidermek için bu ilaçlar alın bölgesine enjekte edilir. Bu yöntem ile kırışıklıklar bir anda gidebilir. Yani 2 gün sonra o kızgın ve yorgun ifadenizden bir seneliğine kurtulabilirsiniz. İşlem geçicidir. Bununda bir çok avantajı vardır. Geriye dönmek kolaydır. Etki süresi bittiğinde tekrar yaptırıp yaptırmamak tamamen sizin elinizdedir. Bu yüzden bazı hastalar bu geçici yöntemleri daha fazla tercih eder.

Yan Etkileri Var Mı

Botoks uygulamasının yan etkisi yoktur. Uygulanan bölgede ki sinirleri felç ederek yaşlanma geciktirilir. Asla tedavi niteliği taşımaz. Dediğimiz gibi tamamen alın bölgesinde ki sarkma ve kırışıklıkların geciktirilmesi işlemidir. Yaşlanmayı durdurmaz. Aslında hiç bir ilaç veya tedavi yaşlanmayı durduramaz. Bu mukedderattır. Yer çekimi ve insanın doğasında yaşlanma süreci istesek de istemesek de devam edecektir. Uygulanan bölgede his ve duyu kaybı olma olasılığı çok düşüktür. Olsa bile geçicidir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta işlemin yapılacağı bölgenin iyi değerlendirilmesidir. Gereken yere gerektiği kadar ilaç enjekte etmek lazımdır. Eğer bu denge istenildiği gibi korunmaz ise, hastada mimik kaybı yaşanabilir. Aynı zamanda donuk bir ifade de oluşabilir. Kimsenin anlının ve yüzünde donuk ve soğuk ifade olmasını istemeyiz. Bu yüzden dikkat edilmesi ve uygulamada buna göre hareket edilirse başka bir kırılma noktası ameliyatsız yöntemlerde yoktur.

Cerrahi Yönteme Göre Üstünlükleri

Cerrahi yöntem ile alın germe ameliyatlarında genel anestezi uygulanır. Ameliyatsız da klinik ortamında yapılır ve anestezi yapılmaz. Bu yüzden işlem maliyeti çok ama çok daha düşüktür. Hasta aynı gün hatta aynı saat işine dönebilir. Etkisi hemen kendini gösterir. Bir de işlem geçici ve bir sene sonra eski haline dönmesi bazı hastalarımız için büyük avantajdır. Tabi ki bu işlem her sene tekrarlanabilir. Ama bazı kadınlar ve erkeklerde pişman olabilir. Bu yaptığından biraz daha fazla gerginlik isteyebilir veya tam tersi. Bu gibi durumlarda karar değişikliklerine olanak sağlaması nedeni ile bu işlem cerrahi ameliyatlara göre üstünlük sağlar.

Bu Makale 214 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir