Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Ameliyatsız göğüs büyütme

Ameliyatsız göğüs büyütme

Ameliyatsız meme nasıl büyür ? 

Ameliyat olmaktan korkan veya farklı nedenlerden dolayı ameliyat olmak istemeyen hastalarımız için geliştirdiğimiz bu yöntem ile kısa bir sürede meme büyümesi sağlanabilir. Bu yöntemin aslı silikon protez yerine hastanın kendi yağının kullanılması prensibi öne plana çıkar. 2 Farklı yöntem ile bu yapılabilir. Birincisi dediğimiz gibi hastanın kendi yapının bu iş için çıkartılarak, meme bölgesine enjeksiyon edilmesi yöntemidir. Bir diğeri ise, çeşitli hazır dolgu malzemelerinin bu iş için kullanılmasıdır. Bu dolgular ile de istenilen ölçüde meme büyümesi sağlanabilir. 

Ne kadar süre meme istenilen formda kalır ? 

Kullanılan yağların büyük bir kısmı kendi vücudundan alındığı için tutma oranı yüksektir. Yani transfer edilen bölgede kalıcılık oranı oldukça yükse. Bu yağlar o bölgede 6-7 sene civarında kalabiliyor. Bu süre sonrasında vücut bir şekilde onu dışarıya atarak vücuttan atmasını sağlıyor. Bu süre hastanın vücut bünyesine göre değişiyor. Ama bir süre sonra memenin eski halini alması kaçınılmaz. 

Ameliyatsız meme büyütmenin avantajları

Bu yöntemin en büyük avantajı uzun yıllarda geçse geçici olmasıdır. Geçici olması süre bitiminde tekrar farklı bir büyüklükte göğüse tekrar form kazandırabilme avantajıdır. Silikon protezlerde bu söz konusu değildir. Silikon protezler erime yapmaz. Zamanla da küçülme gibi bir durum da söz konusu olmadığından boyut silikon protezin ameliyat ile dışarıya alınması dışında küçülme veya form değişikliğine uygun olmamasıdır.

Bebek emziren de bu ameliyatı olabilir mi

İleride veya kısa dönemde bebek emzirmesi söz konusu olacak olan hastalarımız bu soruyu sıklıkla sorar. Bu aslında cevabı basit olan bir sorudur. Kesinlikle bebek emzirmeyi etkileyecek olan bir durum değildir. İleride veya kısa süre sonra çocuk emzirecek olan hastalarımız bu ameliyatı rahatlıkla olabilir. 

Her hastaya dolgu ile meme büyütme yapılabilir mi 

Hasta vücut yapısında az da olsa fazla yağı bulunan tüm hastalara bu yöntem uygulanabilir. Çok az sayıda da olsa çok zayıf ve vücudunda az da olsa yağ bulunmayan hastalar ile karşılaşabiliyoruz. Bu hastalara ise hazır dolgu malzemeleri veya klasik silikon protez uygulaması ile meme büyütme ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz.

Ağrılı bir süreç midir 

Dolgu işlemi yapılırken liposuction yöntemi ile ilk önce vücuttan yağ alınır. Bu yağlar doğal yollar ile beslendikten sonra meme bölgesine transfer edilir. Bu süreçte kesinlikle bir ağrı veya sızı olmaz. Zaten bir lokal anestezi yapılarak hastanın konforu sağlanır. Bu yüzden işlem öncesinde veya sonra hiçbir ağrı veya sızı yaşanmaz.

Dolgu ile meme büyütme klasik yönteme göre fiyatları

Klasik silikon ile meme büyütme ameliyatına göre maliyeti daha düşük bir işlemdir. Çünkü bir silikon protez kullanımı yok. Bu yüzden klasik yönteme göre biraz daha ücreti az bir ameliyattır. Her hastaya uygulayamadığımız için ilk önce bir muayene olmak gerekir.

Bu Makale 289 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir