Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği Nedir ? 

Bacak estetiği; bacak bölgesinde ki sorunları gidermek amacı ile bacağa yapılan estetik müdahalelere deniyor. Bacak estetiği ameliyatları ile silikon ile bacak kalınlaştırma, çarpık bacak estetiği tedavisi, bacak inceltme gibi bazı operasyonlar rahatlıkla yapılabilir. Bu ameliyatlar genelde hastane ortamında yapılması gerekir. Ve bir gün süre ile hastane de kalmak gerekebilir. 

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak bir sorun. Bu sorunun tedavisi için silikon protezler kullanabiliriz. Bu bacakta ki çarpıklığı kalıcı olarak kapatacaktır. 10 yıl sonra bir kontrol gerekebilir. Veya daha önce de aşırı kilo alıp verme gibi kilo kayıpları ve aşırlı kilolanmalar yaşansa hastamız, bize kontrol olmaları gerekebilir. 

Bacak Dolgusu 

Bacak dolgusu bazı hastalar iyi bir yöntem. Çünkü kalınlaştırma gereken ama çok abartı istemeyen veya estetik olarak buna ihtiyacı olmayan hastalarımız için idealdir. Bunun dışında bacak silikonları gereksiz ve ameliyat olmak istemeyen hastalarımızın da en sık tercih ettiği yöntemdir. 

Kendi Yağından Alarak Bacak Kalınlaştırma 

Bacak kalınlaştırma işleminde, hastanın kendi yapından alınarak da bacak kalınlığı sağlanabilir. Bu işlem basittir. Hastamızın kendi yağı alınarak, işe daha çok yarayan kısımları ayrıştırılır. Bu ayrışan yağ dokularını sizin bacak bölgesinde dolgunluk vermek istediğiniz bölgeye transfer edebiliriz. Bu sayede ne bir silikon protez kullanarak nede başka bir kimyasal dolgu kullanmak zorunda kalmazsınız. Zaten sizde olan yağlar ile bacak sorunlarınızı giderilebilir.

Bacak İnceltme

Bacak inceltme ameliyatlarında genelde liposuction yöntemi uygulanır. Bu yöntem ile bacaklarda ki fazla yağlar dışarıya alınır. Bu alma işleminin sonrasında eğer fazla deri sarkması yaşanıyor ise, bu da ameliyat ile fazla deri kesilerek giderilir. Bacak inceltme ameliyatlarında bacağa yapılan müdahale bacak orantısına göre değişiyor. Yani her bacağa aynı oranda işlem yapılmıyor. Bacağın boyundan sizin boyununa kadar size en uygun simetri yakalanarak ona göre bir inceltme işlemine gidiliyor. 

Ameliyat Sonrası Süreç 

Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastane de kalmak gerekebilir. Ameliyat tam teşekküllü bir hastane de olması gerekiyor. Acil bir durumda müdahale edilebilecek bir acili ve yoğun bakımı olması hasta güvenliği açısından önemli bir donanımdır. Yapılan ameliyata göre bir süre yere basılmasa da, bu çok uzun sürmeyecek. Verilen ilaç ve egzersizler ile bu süreç hızlı atlatılabilir. 

Birden Çok Bacak Ameliyatı Bir Seferde Olur Mu 

Aynı ameliyatta kombine dediğimiz ameliyat dizisi yapılabilir. Yani Bacağın çarpıklığını giderirken bacak kalınlaştırma ameliyatı da aynı seansta yapılabilir. Bu tam tersi olarak inceltme yapılacak ama bacakta çarpıklıkta varsa yine aynı şekilde bu ameliyatlar kombine edilebilir. 

Bacak Estetiği Fiyatları 

Bacak estetiği fiyatları değişkendir. Yapılan işleme göre ameliyat fiyatı değişir. Aynı zamanda yukarıda da bahsettiğimiz gibi kombine bacak ameliyatı olursa daha farklı sonuçlar maliyetler ortaya çıkabiliyor. Siz değerli ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği konunun fiyat olduğunun farkındayız. Bu yüzden İnternet sitelerimiz üzerinden fotoğraf göndererek online fiyat olma veya WhatsApp üzerinden resim göndererek bacak üzerinden olmasını istediklerinizi aktarabilirsiniz. Bizde bunun üzerinden size bir ameliyat ücret bilgisi dönebiliriz.

Bu Makale 288 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir