Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun dolgusu nedir ? 

Burun dolgusu bir dolgu malzemesi ile buruna yapılan estetik müdahalenin adıdır. Burunda ki birçok sorunu dolgu maddeleri ile çözebiliyoruz. Burun ucu kaldırma olsun, burun sırtı gibi burunun neredeyse tümünde işe yarayan bu yöntem ile burun daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Uygulanması estetik cerrahlar tarafından yapılan bu uygulama ile burun kısa bir sürede sizin bile inanamayacağınız bir şekilde alır. 

Burun dolgusu zararlı mı 

Burun dolgusu malzemeleri tüm dünyada birçok alanda kullanılan dolgular. Herhangi zararını biz duymadık. Farklı ameliyatlar da sıklıkla yapılan bir işlemdir. Dolgu malzemelerinde kliniğimizde belirli bir sınıf altında dolgu malzemeleri kullanılmamaktadır. 

Burun dolgusu ne kadar süre işe yarar 

Burun dolgusu yapılan bölgede hastanın vücut yapısına göre 5-6 sene gider. Bu süre aşağıda olabilir çok yukarılarda da olabilir. Bu süre sonrasında dolgu eriyerek vücuttan atılır. Aslında bir süre sonra burunun eski haline dönmesi çok mükemmel bir olay. Çünkü burnunuz ile istediğiniz gibi oynama imkanı veriyor. Eğer bir cerrahi ameliyat ile bu işlemi yapmak isteseniz, çıkan sonucu isteseniz de yeniden değiştiremeyeceksiniz. Bu açıdan burun dolgusunun cerrahi ameliyata göre bence daha üstün bir uygulama.

Burun dolgusu ağrılı bir süreç mi 

Burun dolgusu uygulamasını yaparken de sonrasında da hastanın çekeceği büyük ağrılar olmaz. Bence ağrılı bir süreç değildir. Burun ameliyatı sonrasında bile verilen ilaçlara rağmen az da olsa ağrı olacaktır. Ama burun dolgusunda bu denli bile bir ağrı olmaz.

Burun dolgusunun yan etkileri var mı 

Burun dolgusu her estetik ameliyatta olan yan etkilere sahiptir. Ama bunlar uzun süreli veya kalıcı hasarlar asla olmaz. Bu süreçte belki dolgu yapılan bölgede şişlik veya nadiren de olsa morartı olabilir. Bunun dışında herhangi bir yan etki olması söz konusu değildir. 

Burun dolgusu kaç para

Burun dolgusu işlemi klasik işleme göre çok daha az maliyetli bir uygulamadır. Klasik burun estetiği ameliyatlarının bütçeleri yüksek ve ağır ameliyatlardır. Burun dolgusu buna göre çok daha uygun fiyatları olan bir işlem. Ama bu işlemin özellikle İnternet üzerinden bir fiyat vermemiz mümkün olmuyor. Ayrıca yapılacak olan işlemin hangi bölgeye olacağı da çok önemli. Bunların tümü belirlenmeden burun dolgusu fiyatı vermek zordur. Mutlaka bir muayene sonrasında net bir fiyat verilebilir. (Kliniğimizde muayene ücreti alınmadığını belirtmek isterim)

Bu Makale 257 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir