Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak estetiği bacak şekillendirmek için yapılır. Genelde parantez bacakları düzenlemek için uygulanan bir yöntem. Birkaç farklı metot ile bu sorun giderilebilir. Bunların en başında silikon protez geliyor. Bir diğer yöntem ise, hastanın kendi yağından bir miktar alınarak dolgu yapılması işlemidir.

Çarpık Bacak Nasıl Düzeltilir

Bu sorun ameliyat olmadan düzelmez. Spor veya çeşitli vücut hareketleri çarpık yani parantez olan bacağı düz ve sütun gibi bir şekle sokmaz. Çözüm ameliyattır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Bir gün süre ile hastanede kalınması gerekir. Birkaç saat sonra bacağın üstüne yavaş yavaş basmaya başlanır. Hafif egzersiz uygulamaları vardır. Ameliyat sonrası bazı hastalar durumuna göre aynı gün bile taburcu olabilir.

Ameliyat sonrasında ağrı kesici uygulamaları yapılabilir. Birkaç gün bacak bölgesine daha titiz olmakta fayda var. Bir süre sonra kontrol için kliniğime gelmeniz gerekiyor. Su deydirmek bacağı kötü etkilemez. Spor yapmak için 30 gün beklemek gerekir. Bu süre içinde ağır kaldırmamaya ve bacak üstüne çok yüklenmemeye dikkat etmek ameliyat sonrası yapılması gerekenlerdir.

Silikon ile Çarpık Bacak Tedavisi

Vücudunda gerekli yağ olmayan ve çarpıklığın şiddeti yüksek olan hastalarımızda ideal bir yöntem. Bacakta olan çukurlukları ve göçükleri gidermek için rahatlıkla uygulanabilir. Silikon protezler ömürlüktür. Sadece 10 yılda bir kere kontrol ettirilmesine gerek vardır. Bunun dışında bir bakım gerektirmez.

Bacak Dolgusu ile Çarpık Bacak Tedavisi

Bu yöntem ile hastanın basen koltuk altının biraz aşağısı gibi belirli bazı bölgelerden yağ çıkartılarak sonrada bu yağı bacaktaki çukur olan kısma transfer edilmesi ile yapılır. İşlem çok net başarılı sonuçlar verir. Dolgu kalıcı bir uygulama değildir. Yıllar alsa da erimesi, bir süre sonra erime gerçekleşecektir. Hatta ameliyattan bir iki hafta sonra bir kısım yağlarda erime gerçekleşir. Ama bu beklediğimiz bir sonuçtur.

Bu Makale 287 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir