Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

El Terlemesi Botoks

El Terlemesi Botoks

Terleme tedavilerinin arasında en sık yapılan işlem el terlemesi botoksu dur. Bu işlem estetik amacı ile botoks yaptıranlardan hastalarımızdan kalıcılık süresi daha yüksek işlemlerdir. Yani yüze yapılan botoks 7-8 ay etki süresi varken, el terlemesi için yapılan botoks uygulamalarında bu süre bir seneye kadar çıkmaktadır. 

Terleme Tedavisi Nasıl Yapılıyor

İşlem klasik botoks uygulamasından daha hassas yapılması gereken bir işlem. Çünkü El fonksiyon sinirlerine yakın ve el derisinin ince olmasından dolayı işlem çok titizlik içerisinde yürütülmesi gerekir. Genelde sedasyon dediğimiz hastanın yarı baygın olduğu halde veya genel anestezi verilerek bu işlemlerin yapılmasında faydalar var. İşlem yapılırken titizlik içerisinde yürütülmesi ve hastanın istem dışı verdiğin el hareketlerin önüne geçilmesi açısından anestezi seçimi oldukça önemlidir.

El Terlemesi Ne Kadar Önlenmeli

Bu işlemi uygularken ben elde ki terlemeyi tamamen sıfıra indirecek kadar botoks uygulanmasından yana değilim. Çünkü az da olsa elde terleme olması gerekiyor. Vücudunda buna ihtiyacı var. Bu yüzden standart bir insanda ne kadar terleme reaksiyonu varsa o kadar terleme olacak şekilde botoksun uygulanmasında fayda var. Her şeyin ortası ve doğal olanının makbul olacağını düşünüyorum.

El Terlemesinin Etki Süresi

El terlemesi için yapılan botoks operasyonunun etki süresi ortalama olarak bir yıldır. Bu süre hastadan hastaya değişiklik gösterebiliyor. Çünkü herkesin vücudunun verdiği reaksiyon aynı değildir. Bu yüzden etki süreleri biraz değişkenlik gösterir bu da doğaldır.

El Terlemesinin Kişiye Verdiği Negatif Etki

El terlemesi bir sınav esnasında stres li anda kendini gösterir. Bazen yazı yazmanızı bazen biriyle tokalaşırken bile kişiye mahcubiyet doğurur. Bu yüzden ki, el terlemesinin hem fiziksel olarak hemde psikolojik olarak kişiye negatif etkisi olur. Bu durum bazı insanlarda çok sorun değil iken, bazılarında takıntı sebebidir. Bu yüzden tedavi olmak isteyen hastalar bu işlemi etki süresi geçmesine yakın tekrarlarlar. Böylece bir çözüm bulurlar. Aslında bu işlemin tekrarlanmasında da bir sorun yoktur.

Botoks El Bölgesine Kalıcı Zarar Verir Mi

Botoks uygulanan bölgede kalıcı bir zarar olmaz. Çünkü işlemin esası olarak bir şeyi kesme veya sonuna dek yok etmek yoktur. Bu yüzdendir ki, ele kalıcı bir zarar vermez. Uygulanan bölgede geçici olarak ter bezlerini felç eder. Bu yüzden bu geçici felç etki süresi sonunda biter. Ve El eskiden olduğu kadar terlemeye devam eder.

Bu Makale 283 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir