Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Endoskopik Alın Germe

Endoskopik Alın Germe

Endoskopik alın germe dediğimiz yöntem bir alın germe ameliyatı tekniğidir. Özelliği de çok açıktır. Endoskoplar kullanılarak ameliyat yapılan bölgenin kamera yardımı ile izlenerek daha detaylı bir ameliyat süreci yaşanmasıdır. Kamera ile bir yandan izlenen alın bölgesi için yapılacak müdahaleler daha verimli sonuçlar verir. 

Endoskopik Alın Germenin Üstünlükleri

Endoskopik alın germe ameliyatının farklı üstünlükleri vardır. Kamera izlenmesi zor vakalarda doktorun işini oldukça kolaylaştırır. Daha az ameliyat izi kalmasına yardımcı olur. Ameliyat ve anestezi sürelerini oldukça kısaltır. Klasik yönteme göre daha gelişmiş bir teknoloji ile ameliyatı yapmamızı sağlar. Klasik yöntem o zaman neden yapılıyor sorusunu sizden duyar gibiyim. Tabi ki bununda bir çok kendine göre nedenleri var.

Endoskopik yönteme ihtiyaç duyulmayan alın bölgesi ameliyatları vardır. Alına yapılacak müdahalenin çok derin olmaması, kırışıklık düzeyinin fazla olmaması endoskopik yönteme ihtiyaç duyulmayan bazı hasta gurupları dır. Aynı zamanda anestezi de fazla kalmak istemeyen ve daha az iz isteyen hastalar da bu tekniği extradan isteyebilir ve bu yöntem ile ameliyatlarını olabilirler.

Fiyat Farkı Var Mı

Endoskop ile yapılan alın germe ameliyatları ile klasik yöntem ile yapılan ameliyatlar arasında fiyat farkları vardır. Bunun nedeni tamamen ameliyatı farklı boyuta taşımak, hastane seçiminde değişikliğe gidilmesi, bu cihazın kullanımı ve hastane tarafından kullanıma açılması gibi farklı kriterler var. Bilinmesini isteriz ki endoskopik abartıldığı kadar bir fiyat farkından olmadığıdır. Şuan hem yasak olduğu için fiyat veremiyoruz. Hemde bu yazılan makalelerin eskimesi ve yılların ilerlemesi ile burada yazılanların bir süre sonra geçersiz olacağı için, fiyat vermek her açıdan doğru değildir. En güncel bilgi bize ulaşarak alınmalıdır.

Bu Makale 107 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir