Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Endoskopik Kaş Kaldırma

Endoskopik Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma yöntemleri arasında genelde yüzde 90 hastaya uyguladığımız bir yöntemdir. Bu ameliyatı yaptıranların büyük yüzdesi kadınlardır. Kadınlarda da saç çizgisi ile kaş arasındaki alan erkeklere göre daha dar olduğu için genelde bu yöntem uygulanarak ameliyat yapılır. 

Endoskopik Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır

Endoskopik kaş kaldırma işleminin espirisi basittir. Kameralar vasıtası ile kaşı kaldırma deri altına inmektir. Daha minik kesiler ile yapılabilme olanağı sunar. Bu yüzden izsiz estetik ameliyatlar arasında yerini alır. İşlem kaşın yukarıya alınarak kafa tası üzerinde bir yere asılması mantığı üzerine çalışır. Bu işlem aslında basittir. Ama hastane ortamında ve genel anestezi altında bu işlem yapılabilir. Bu yüzden büyük ameliyatlar arasında yer alır.

Kadınlarda kaş kaldırma işlemi büyük çoğunlukla üst göz kapağı estetiği ile birlikte yapılır. Yani kombine edilir. İşlem sonrasında birkaç gün içerisinde normal hayatlarına hastalarımız döner. Bir hafta sonra bir kontrol muayenesi ile de ameliyat sonlanır. Etkisini hemen gösterir. Ameliyat sonrasında birkaç gün sonra kaşlar artık kalkık olacaktır. Morluklar ve şişlikler az da olsa olur. Ama yöntem endoskopik ise bu gibi morluk ve ödem şişlikleri oldukça aza iner. Hatta bant vasıtası ile hiç şişlik ve morluk olmayacak şekilde de planlanabilir.

Etki Süresi ve Ameliyatın Tekrarlanması

Ameliyatı bir kez olduğunuzda bir daha tekrarlanmasına gerek yoktur. Kalıcı ameliyatlar arasında yerini alır. Tabi ki yaşlanma ve yer çekiminin etkisi ile tekrar kaşlarda düşüklükler olabilir. Bu da doğaldır. Ama bu süre mutlak 10-15 yıl arasındadır. Yani etki süresi oldukça uzun ameliyatlardır. 15 yıl sonra ameliyat istenirse tekrarlanabilir. Ama bazı kombine ameliyatlar ile desteklenmesi de bazı durumlarda gerekebilir. Yüz germe ameliyatı ile de desteklenerek kombine edilmesi gereken durumlar olabilir.

Kaş Ne Kadar Kaldırılmalı

Kaş kaldırma işlemini yaparken büyük bir hassasiyet uygulanması gerekir. Çünkü ne az nede çok yapılması kötü görünüm ortaya çıkartır. Bu yüzden kadınlarda özellikle iyi dengelenmeli ve ifade bozukluklarına neden olunmaması esasına dayanır. Kadınlarda erkeklere göre bir cm kadar kaşın daha yukarıda olması kişiye estetik bir görünüm sağlar. Erkeklerde bu durum öyle değildir. Ama abartılı kaşın kaldırılması da sinirli ve agresif bir duruş ortaya çıkartabilir.

Bu Makale 217 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir