Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı

İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak nedir Nasıl oluşur ?

Kepçe kulak; kişinin kulaklarının dışarıya doğrı veya bazen eğimli bir şekilde şekilsiz olması durumudur. Bu durum genelde genetik olarak öyledir. Yani yaradılış ile alakalıdır. Çok az da olsa travmatik nedenlerden dolayı da olur. Erken yaşlarda bebeklerin kulaklarının üstüne yatmaları veya kulaklarıyla oynama tiki olan kişiler bu şekilsizliği tetiklemez. Yani bunların olmuş olması kepçe kulaklı olma nedeni değildir.

İple Kepçe Kulak Nasıl Yapılır

İşlem çok basit bir işlemdir. Genelde klinik ortamında rahatlıkla yapılabilir. Ortalama işlem süresi 15 dk geçmez. Basit bir işlemdir. Bildiğimiz bir estetik ip vasıtası ile kulaklar geriye doğru çekilerek estetik görünüme kavuşturulur. İşlemi işinde uzman bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı yapmalıdır. Başarı oranı yüksektir.

İple Kepçe kulak kimlere yapılmalı

İple kulak estetiği kulak yapısı bu tekniğe uygun olan hastalara yapılır. Daha önce kulak ameliyatı olmuş olan hastalara bu yöntem uygulanması zordur. En azından bir kaç ay geçtikten sonra kulak kıkırdakları istenilen forma geldiğinde bu teknik uygulanabilir. Bu tekniğe uygun olmayan hastalarımıza da klasik yöntem uygulanarak kulak kepçesi sorunu rahatlıkla giderilebilir.

İple aslı tekniğinin diğer yönteme göre üstünlükleri

İple aslı tekniği yani iple kepçe kulak ameliyatı tamamen izsiz bir yöntemdir. Neşter kulağa değmeden bu işlem rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat sonrasında minik bir bandaj uygulaması yapılması uygundur. Bu kısa bir süredir. Sonuç olarak bir ay içerisinde hasta normal hayatına dönebilir. Kulak kepçesi sorunu giderilmiş olarak.

İple kepçe kulak ameliyatı fiyatları

Bu ameliyatın ücreti klasik yöntem ile aynıdır. Kulak zedelenmesinin ne kadar olduğu teşhis edilmeden ameliyatın fiyatı belirlenmesi pek mümkün değildir. Ancak biz yine bir ortalama fiyat veriyor. Bu ücreti İnternet üzerinden maalesef veremiyoruz. Ancak Kliniğimizi arayarak ve ortalama bir fiyat bilgisi almanız mümkündür. Size memnuniyet ile yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz.

İple kepçe kulak ameliyatı başarı oranı

Bu teknik ile yapılan ameliyatlarda başarı oranı yüzde 90 civarındadır. Klasik yöntemde ise, bu yüzde yüzde 99 dur. Yaptığımız ameliyatların arkasında olduğumuz için herhangi bir açılma veya kulak istenilen estetik forma kavuşmaz ise, ameliyat tekrarlanabilir. Bu tamamen kişinin kulak yapısı ile alakalıdır.

Ameliyatsız yöntemler ile kepçe kulak düzeltilebilir mi

Ameliyat olmadan kulak kepçesini düzeltmek için birçok yöntem var. Bunların tamamını tavsiye etmiyoruz. Çünkü hiç sağlıklı yöntemler değil. Kimyasal sürenlerden para bantları ile yapıştırmaya kalkanlara kadar birçok deneme var. Ama Bilin ki bunlar geçici ve sağlık açısından zararlı şeyler. Ameliyatın maliyeti çok yüksek olmayan ameliyat tercih edilip işin kökten çözülmesini tavsiye ederiz.

Bu Makale 696 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir