Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Kulak Estetiği

Kulak Estetiği

Kepçe kulak estetiği sıklıkla görülen fiziki rahatsızlıktır. Genelde 18 25 arası yaş gurubu hastaların sıklıkla tercih ettikleri ameliyatlar arasındadır. Kulakların yatay olarak sarkmasına denir. Tedavisi oldukça basit ve başarı oranı yüksek estetik operasyonlar arasında yer alır.

Kulak Estetiği Nasıl Yapılır ?

Klasik teknik ile ameliyatı yapıyorsak ameliyat süresi ortalama olarak 45 dk dır. Bu işlem lokal anestezi ile yapılır. Çok nadir de olsa ameliyat genel anestezi ile de yapıldığı olur. Bu tamamen hastanın ameliyat esnasında uyuma isteğine bağlı olarak yapılabilir. Klinik ortamında rahatlıkla yapılabilir. Kulakların simetrisi ayarlandıktan gerdirme işlemine geçilir. Hasta ile birebir olarak kulakların ne kadar önde veya arkada olacağı planlanır. Yani ameliyat esnasında kulaklarının nasıl olacağına hasta müdahale edebilir.

Kulak Estetiği Sonrası

Kulak estetiği sonrasında kulağın durumuna göre bir süre kulak bandajı takılır. Bu bandaj kontrol gelindiğinde tekrar çıkartılır. Kulakların asimetrisi kontrol esnasında denetlenir. Duruma göre planlamalar yapılır. Bu planlamalar ile kulağın son şekli belirlenir.

Kulak Estetiği Sonrası Kulakta İz Kalı Mı

Kulak estetiği yaparken eğer klasik yöntem tercih edilmiş ise, bir kesi ile kulak arkasından bir neşter ile kulak açılır. Bu küçük bir iz olarak kalır. Ve ameliyattan bir sene sonra bu iz belli belirsiz bir hal alacaktır. Ayrıca zaten ameliyat sonrasında da bu iz kulakların tam arkasında gizleneceği için kimse tarafından fark edilmez. Yani ameliyat olduğunuzu kimse fark etmez. Ayrıca görmek istese bile izi kimse kulaklarınızın arkasını göstermek zorunda kalırsınız. Bu da konuyu bilen bir kişi olması lazım ki, çünkü iz çok belli belirsiz olacaktır.

Herkes Kulak Estetiği Yaptırabilir Mi

Kulak estetiği ameliyatı olmak için kulağın gelişimini tamamlamış olması gerekir. Yani bu süre genelde 12,14 yaş arasındadır. Bu yaşı beklememizin yegane nedeni ise, ameliyatın yapmaya bazen gerek kalmadığı durumlar içindir. Çünkü kulak kendiliğinden bazen düzelebilir. Bu gelişimin tamamlanması bu yüzden beklenir. Bunun dışında ameliyatı her isteyen olabilir. Bir üst sınır yoktur. 18 yaşını doldurmamış hastalar için anne ve baba onayı gerekmektedir. Bunun dışında ameliyat olmaya engel bir durum yoktur.

Kulak Estetiği Fiyatları

Kulak estetiği fiyatları sabittir. Yani belirli bir fiyatı vardır. Kulağın yamukluğuna veya eğikliğine göre bir ücret politikası uygulanmaz. Ama İnternet üzerinden de bu fiyatı vermek yasal olarak mümkün değildir. Ancak kliniğimiz aranarak maliyet ve ücret fiyat hakkında bilgi alınabilir. Çok pahalı işlemler değillerdir. Bazen nadir de olsa, kulak memesi küçültme ameliyatı ile kombine olarak yapılır. Bu gibi durumlarda tabi ki ücrette bazı değişiklikler olabilir.

Bu Makale 228 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir