Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Labioplasti

Labioplasti

Labioplasti Nedir ?

Labioplasti dediğimiz ameliyat vajina iç dudakları dışarıya doğru taşmış olan hastaların iç dudaklarını içeriye alınarak estetik olarak kötü görntüyü gidermek yanında cinsel hazzı arttırmak için yapılır. Labioplasti olan bir hasta bu ameliyatı bir kez olduğunda bir kez daha olmasına ihtiyaç yoktur. Vajina eski haline gelmez.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Labioplasti ameliyatı klinik ortamında dahi yapılabilen bir ameliyattır. Lokal anestezi dediğimiz sadece ameliyat edilecek bölgenin uyuşturularak yapılması ile ameliyata başlanır. Ortalama olarak ameliyat süresi 45dk dır. Eğer hastamız bu ameliyatı genel anestezi alarak tamamen uyuyarak geçirmek isterse, o zaman ameliyatı hastanede genel anestezi altında yapmamız gerekir. Ameliyatın başarı oranı yüksektir. Sonuç her durumda alınır. Aynı gün taburcu edilebilir. 2 Gün içerisinde de normal hayatına devam edebilir.

Labioplasti Sonrası

Ameliyat sonrasında aynı gün bile duş almasına veya havuza girmesine izin veriyoruz. Ama cinsel hayatına geri dönmesi ortalama olarak bir ay dır. Bu süre geçmeden cinsel ilişkiye girmek hem kanamaya hemde ameliyatın etkisine ciddi anlamda zararı olacaktır. Bu yüzden 30 günlük cinsel pehrize uyulması şarttır. Dediğimiz gibi aynı gün evine döner. Hastane de extra bir durum olmazsa kalmasına gerek yoktur.

Aynı zamanda vajina daraltma ameliyatı ile birlikte kombine bir şekilde bu ameliyat yapılabilir. G noktası estetiği ve vajina üstünden fazla yağlarına alınması da rahatlıkla labioplasti ameliyatları ile kombine edilebilir. Bu durumda genel anestezi uygulamasına gidilebileceği gibi, yukarıda verdiğimiz bazı izinlerde artık geçerli olmayabilir. Bu tamamen hastanın vücut yapısına ve anatomisine göre değişiklik gösterir. Net cevapları muayene sonrasında vermemiz gerekir.

Vajina iç ve Dış Dudak Sarkmasının Kişiye Negatif Etkisi

Vajina iç dudak sarkması olan bir hastanın bikini giymesi çok tehlikelidir. Tabi ki estetik açıdan :)). Çünkü çok kötü bir görüntü ortaya çıkar. Vajina önünde bir et parçası varmış gibi çok belli olacağı için insalar tarafından ciddi anlamda fark edilecektir.

Bir diğer etkisi ise, enfeksiyon riskidir. Bu gibi kadınlarda enfeksiyon ve mikrop kapma riski oldukça yüksektir. Yani ameliyatın tedavi niteliği de vardır. Aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonlarına da neden olur.

Cinsel İlişki Esnasında Duyulan Ağrı ve Sızılar

Bu durumunda tek nedeni vajina iç dudak sarkmasıdır. Çünkü cinsel ilişki esnasında iç dudaklar sarktığı için penisin etkisi ile içeriye doğru katlanmaya neden olacaktır. Bu da artık cinsel ilişkiden kopulması anlamına geliyor. Erkek içinde kadın içinde sıkıntılı bir durumdur. Kadın için cinsel ilişki bir zulüm haline gelecektir. Orgazm olma ihtimali çok düşecektir. Yani aslında kadın o ara ağrı ve sızı çekeceği için pek işin zevkinde olamayacaktır.

Bu Makale 205 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir