Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Meme Ucunun İçeriye Kaçması

Meme Ucunun İçeriye Kaçması

Meme başı estetiği dediğimiz bu işlem aslında kısa ve basit bir işlemdir. Meme Başı bazı kadınlarda cidden çok fazla içeriye kaçmış bir şekilde olur. Bu minik bir müdahale ile dışarıya alınarak ideal formuna döner.

Meme Ucu Çökmesi

Meme ucu çökmesi genelde genetik olarak yorumlanır. Meme başının bir fiziksel olaydan veya hastalıktan dolayı içeriye kaçtığı görülmemiştir. Genelde hamile kalan kadınlarda emzirme esnasında meme ucu istenilen forma döndüğü görülmüştür. Bu yüzden bu gibi bir sorunu olan hastalara emzirmeyi beklemelerini ve hemen ameliyat olmamalarını tavsiye ediyoruz.

İşlem Nasıl Yapılıyor

Memedeki süt kanalının kısa veya bir yere takılarak meme ucuna geldiği için kısa kalıyor. Meme süt kanalları cerrahi işlemler ile yolları açılarak işlem yapılır. Bazen dolanan bir süt kanalı veya uzamasını engelleyen bir yağ dokusu sorunu giderilerek süt kanalı bollaştırılır. Bununla beraber meme süt kanalı uzayarak meme ucu istenilen forma ulaşır.

Meme Ucu Estetiği Süt Kanallarına Zarar Verir Mi

Meme ucuna yapılan bu estetik müdahale süt kanalına yönelik bir işlemdir. Ama süt kanallarına kesinlikle bir zarar getirmez. Hekimin hatasından dolayı emzirmeye yönelik problemler çıktığını duyuyoruz. Ama bu bizde hiç olmamıştır. Hatta gözümüzle bile böyle bir duruma şahit olunmamıştır. Yani güvenle ve rahatlıkla meme ucuna estetik müdahale yaptırabilirsiniz.

Meme Çökmesi Fiyatları

Meme çökmesi ameliyatı genel anestezi veya lokal anestezi uygulanarak yapılır. Bu da ameliyatın fiyatını net bir şekilde etkiler. Bu yüzden bir fiyat belirlemek için mutlaka muayene olmak gerekir. Çöküklüğün derecesi de bu işlemi etkilen unsurlar arasında yer alır.

Bu Makale 408 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir