Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Mini Karın Germe

Mini Karın Germe

Mini karın germe adından da anlaşılacağı gibi, tam karın germe ameliyatına ihtiyaç olmayan durumlarda yapılan estetik bir müdahaledir. Bu ameliyat sadece liposuction yapılmayacak kadar karın bölgesinde yağ olmadığı durumlarda tercih ediyoruz. Mini karın germe olabilmesi için karın bölgesinde ki gerginlik de çok yüksek değildir. 

Mini Karın Germe Nasıl Yapılır

Mini karın germe işlemi genel anestezi altında hastane ortamında yapılır. Ameliyat süresi ortalama olarak 1,5 saattir. Bu süre içerisinde karın bölgesi şekillendirilir. Karın ve bel bölgesinde ki fazla yağlar vücuttan çıkartılır. Bu yağ çıkarma işlemi yapılırken genelde karın üstüne bir müdahale de bulunması gerekme. Fazla sarkan deri ise, kesilip tekrar gerdirilerek dikilir. Bu gerdirme işlemi için göbek altında ki bölgede gevşetilerek gerdirme işlemi yapılır. Ama karın üstünden bir gevşetme yapılmasına gerek duyulmaz.

Hangi Durumda Mini Karın Germe Yapılır

Genelde Hamilelik sonrasında sarkan karın için bu ameliyat yapılır. Bir başka durum ise, aşırı kilo alıp vermeye magruz kalan hastalarımız için bu ameliyat yapılır. Spor ve diyet ile vücuttan atılamayan yağlar, bu şekilde yapılması zorunlu olan durumlarda mini karın germe işlemi yapılır. Mutlaka bir liposuction işlemine tabii tutulur. Ameliyatı olmak isteyen hastalarımızın normalden çok fazla kilolu ise, kilolarını verdikten sonra bu ameliyatı olmalarında fayda vardır. Yoksa başka rahatsızlıklara sebebiyet verirler. Fazla kilolu olup olmadıklarına da boy ve kilo oranına göre karar verilir. Bu oran doktor muayenesi sonrasında belirlenerek hesaplanır. Ona göre ameliyata ya karar verilir yada verilmez.

Mini Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatı sonrasında hasta isterse aynı gün taburcu olabilir. Ama bazı durumlarda ise, bir gün süre ile hastanede kontrol altında olmaları gerekebilir. Ameliyat sonrasında diren kullanımı olacaktır. Bu bir veya iki süre ile devam eder. Ayrıca korse kullanımı da en az bir hasta uygulanması çok faydalar sağlar. Hasta iş yaşantısına 3 gün sonra dönebilir. Duş alması direnlerin çıkartılmasına bağlıdır. Çıktığı anda duş alınabilir. 3 hafta sonra karın bölgesi hareketleri hariç tüm spor aktiviteleri yapılabilir. Dikişlerin alınması gerekmez. Çünkü kendinden eriyen estetik dikişler kullanılır.

Ameliyat İzleri

Mini karın germe ameliyatında izler total karın germe ameliyatına göre daha azdır. Minik iz genelde iç çamaşırı bölgesine saklanır. Bir sene sonra bu izler belli belirsiz hale gelir. İstenirse ten rengini almış bu izler içinde bazı kremler ve tedaviler ile tamamen kapatmaya yönelik girişimler de yapılabilir. Ameliyat izi bikini giyildiğinde bile görünmez. Zaten usta ellerde yapılan bir mini karın germe ameliyatı insanlar tarafından fark edilemez.

Sigara İçenler Mini Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreçleri

Sigara her şeyde zararlı olduğu gibi bu ameliyatlardan sonraki iyileşme süreçlerine de ciddi etkisi vardır. Bir kere yara kapanması ve iyileşmesi çok uzar. Bu yüzden içmeyenlere göre izin kapanması ve yaraların eski halini alması daha uzun sürer. Ameliyat öncesinde 2 hafta sigara içilmemesi şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca ameliyat sonrasında da bir ay süre ile sigara içmemek yara iyileşmesinde size çok ciddi faydalar sağlayacaktır. Tavsiyemiz tabi ki de hiç sigara içilmemesi yönündedir.

Mini Karın Germe Yaptıran Eski Haline Tekrar Geri Döner Mi

Mini karın germe ameliyatı olan bir kişi yediklerine içtiklerine dikkat etmez ise mutlaka tekrar yağlanması olacaktır. Ayrıca ameliyat sonrasında kadın ise, eğer tekrar hamile kalırsa, karın ve bel bölgesinde yağlanmalar mutlaka görülür. Ama burada söyleyebileceğimiz kesin bilgi, ameliyat öncesi halinize çok uğraşsanız da geri gelemezsiniz. Yani ameliyat boşa gitmez. Eğer hasta doğum yapmayı kısa vadede planlıyor ise, hastaya bu ameliyatı olması önerilmez. Doğum sonrasında ameliyatın olunması daha efektif faydalar sağlar. Ama hamile kalmayı mini karın germe ameliyatı engellemez.

Bu Makale 144 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir