Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Orta Yüz Germe

Orta Yüz Germe

Orta yüz germe adından da anlaşıldığı gibi, yanak ve alt göz kapağı çevresinin çeşitli yöntemler ile askılanması ve gerdirme işleminin yapılması ile sonuç bulur. Pratik ve uzun soluklu bir ameliyat olduğu için hastalarımız tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle yanak ve göz altı bölgesi için ideal bir ameliyattır.

Orta Yüz Germe Öncesi

Ameliyattan 12 saat önceye kadar bir şey yiyip içilmemesi gerekir. Ayrıca kanı sulandıran ilaçlardan da kaçınılması şarttır. Bunların en başında aspirin gelmektedir. Bu konular ile ilgili olarak doktorunuzun tavsiyeleri size yol gösterici olacaktır. Ameliyat öncesinde bazı kan tahlilleri yapılmaktadır. Bunlar sizin anesteziye karşı olan alerjik durumunuzu ve ameliyatın yapılabilirliğini tespit etmek için yapılır. Bir gece hastanede kalınması gerekebilir. Bunun dışında bir refakatçi ile hastaneye gelmenizde büyük fayda var.

Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır

Orta yüz germe ameliyatı 2 farklı teknik ile yapılır. Bunlar açık ve endoskopik dediğimiz kapalı tekniklerdir. Hastanın yüzünün şekli ve sarkma ivmesine göre bu tekniklerden biri tercih edilir. Göz altında bir sarkma ve torbalanma var ise, bu sorunda mutlaka giderilir. Genelde yanak ve altından aşağıya doğru çeneye kadar bir sarkması olan hastalarda orta yüz germe ameliyatı çok etkilidir. Ameliyatın gidişatına göre müdahale edilerek sarkma giderilir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır

Orta yüz germe ameliyatı olmak isteyen adaylar genelde 40 55 yaşlar arasında oluyor. Yüzde tam bir sarkma olmayan ama orta yüz dediğimiz yanak bölgesinden ağız bölgesine kadar ki alanda sarkması olan tüm hastalara bu ameliyat uygulanabilir. Ameliyatın genetik nedenlerden dolayı çok erken yaşta olan hastalarımızda olmaktadır. Ama bu çok istisnai bir durumdur.

Orta Yüz Germe Ne Kadar Etkili

Bu ameliyat ortalama olarak 10 yıl etkili bir ameliyattır. Diğer ameliyatsız yöntemler ile alınan sonuçlara göre çok daha kalıcı ve efektif ameliyatlar arasında yer alır. Yaşa bağlı olarak tekrar yüzde sarkmalar olur. Ama bu süre çok uzundur. Bu süre sonrasında tekrar orta yüz germe veya total yüz germe ameliyatları yapılabilir.

Orta Yüz Germe Sonrası Gündelik Hayata Dönüş

Orta yüz germe sonrasında iyileşme süreci 7-10 gündür. Bu süre sonrasında normal hayata dönüş sağlanır. Ameliyat sonrasında bazı ağrı kesici ilaçlar verilebilir. Bunların düzenli kullanılması gerekiyor. Bunlar ameliyat sonrası konforunuzu düzenler.

Bu Makale 113 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir