Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi İşlemi Nedir ? 

Saç Ekimi; ense bölgesinde bulunan saç köklerinin kafanın saç olmayan kısmına transfer işlemidir. Bu tabir çok kısa ve en net saç ekimi nedir sorusunun cevabıdır. Kafa bölgesinde ki her alana bu transfer işlemi gerçekleşir. Enseden alınan saçlar transfer edilmeden önce mutlaka bir ayrıştırmaya tabi tutularak yönlerine göre ayrılır. Ondan sonra kafa üzerinde açılan saç kökü kanallarına teker teker yerleştirilerek işlem tamamlanır. 

Neden Saçlar Ense Bölgesinden Alınıyor ? 

Ense bölgesinde ki saç kökleri çok güçlü olduğu için o bölgeden alınır. Tam olarak nedeni bilinmez ama Allah o şekilde yaratmış diyebiliriz. Bu yüzden yüzde 90 ense bölgesinden saç alınarak ekim yapılıyor. Ense bölgesinde saç kökü yok veya yeterli olmadığı durumlarsa ise, vücudun başka bölgelerinden saç kökü alınarak ameliyat tamamlanıyor. Bu bölgeler genelde göğüs kısmı oluyor.

Saç Ekimi Nerede Yapılmalı ? 

Saç ekimi için bir hastane gereklidir. Klinik ortamında merdiven altı olarak tabir ettiğimiz alanlarda saç ekimi yapılması pek uygun değildir. Bu yüzden bizde ekimlerimizi Bayındır hastanesi levent şubesinde bizim için ayrılan özel saç ekimi odalarında yapmaktayız. 

Saç Ekimi Öncesinden Hastanın Yapması Gerekenler ? 

Saç ekimi öncesinde hatanın yapması gereken bazı işler vardır. Bunların en başında siğarayı azaltmak çok önem arz eder. Ayrıca aspirin kullanımının da kesilmesi şarttır. Kanı sulandıran diğer ilaçlar da kesilmesi gerekir. 

Saç ekimi yapılmadan önce mutlaka saçlar bir numaraya vurulması gerekir. Bu daha verimli saç ekimi yapmamızı sağlayacaktır. Bu işlemi dışarı da siz değilde işlem öncesinden biz yapıyoruz. 

Ekilen Saçlarımı Ne Kadar Uzatabilirim ? 

Ekim yapıldıktan 5 ay sonra saçlar tam formunda çıkmaya başlar. Bu uzamaya başlaması ile birlikte saçlarınızı istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Bu uzatma tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Ense bölgesinden alındığı için saçlar, ekilenler dana önceden kafa üstünde kalan saçlardan daha güçlü olacaktır. Bu yüzden eskisinden bile daha güçlü saçlarınızı istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Ekim Seansları ve Ekim Süreleri 

Saç ekimi işlemi biraz uzun bir işlem. Arada molalar verilebilir ama takriben ekim 6-8 saat arasında sürebilir. Bu süre bir senasın süresidir. Bu süre içerisinde işlem bitmiş de olabilir bitmemiş de. Çünkü bazı kafalarda cidden hiç saç olmuyor. Bu da birden çok seans yapmamıza neden oluyor. Bu yüzden seanslar birden çok oluyor. Bu seanslar aslında ne kadar kel iseniz, o kadar uzun sürüyor. 

Saç Ekiminde Fiyat Neye Göre Belirlenir ?

Saç ekimi işleminde fiyat ekilen saç kökü miktarına göre belirlenir. En azından biz öyle yapıyoruz. Bu kök başı maliyeti ekilecek olan saç kökü miktarına göre çarparak fiyat çıkartıyoruz. Bu yüzden her hastanın fiyatı ayn olmuyor. Bu da bence bir adalet sağlanması için gerekli. Kök başı maliyeti ise, Telefon ile arayarak veya İnternet sitemiz üzerinden bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Saç Ekimi İşlemi Vücutta İz Bırakır Mı ? 

Saç ekiminde temel olarak 2 teknik vardır. Bunlardan biri Fue biri ise Fut yöntemi dir. Fue yöntemi ile saç ekimlerinden iz kalmaz. Belli morluklar ve şişlikler olacaktır. Ama bunlar kalıcı değildir. 1 ay içinde hepsi geçer. Fut yöntemi iz bırakır. Kafa tası etrafında yarım ay şeklinde iz olur. Ama Zaten Fut tekniğini de biz kullanmıyoruz. Bu yüzden bizim kliniğimizde saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, ameliyat izini kafanızdan atabilirsiniz. Çünkü iz kalmaz.

Saç Ekimi Yapılırken ve Sonrasında Ağrı Sızı Olur Mu ?

Saç ekimi yapılırken lokal olarak bir anestezi uygulanıyor. Bu yüzden ekim esnasında siz televizyonunuzu izlerken, arkadaşlar işlerini görür ve siz bu durumda hiç ağrı hissetmezsiniz. Aynı şekilde ekim sonrasında da, ensede uyuşma ekim yapılan bölgede bir sızı v.s durum yaşamazsınız. Çünkü kesi yok sinir kesilmesi v.s hiçbir cerrahi işlem olmadığı için saç ekimi konforlu bir süreçtir.

Bu Makale 121 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir