Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Silikon ile Meme Büyütme

Silikon ile Meme Büyütme

Silikon Protez Nedir ? 

Silikon protez patlamaya ve sızdırmaya karşı ekstra dayanıklı olan medikal malzemelerdir. Bu malzemeler meme büyütme ameliyatlarında güvenilir ürünler arasında yer alır. Biz de silikon protezleri kullanarak meme büyütme ameliyatı yaparız. Bazen sonradan doldurarak bazen ise, zaten dolmuş kalıp halinde memenin kas altına konularak meme büyütme ameliyatını yaparız. 

Hangi Şekillerde Silikon Meme Altına Yerleştirilir ? 

Silikon protezi yerleştirmek için bir kaç farkı yöntem var. Bunların meme başı etrafından yarım ay şeklinde bir kesi açılarak yapılan ameliyatlar veya meme altından ters T şeklinde bir kesi açılarak yapılan meme büyütme ameliyatıdır. Bunların dışında bir de koltuk altından minik bir kesi açılarak konulan teknik vardır. Biz klinik olarak genelde koltuk altını tercih ederiz. Çünkü ameliyat izi hiç olmaz. Koltuk altından da belli belirsiz bir iz kalır. Hiç iz kalmaz demiyoruz ama izi çok iyi saklayabileceğimizi söylüyoruz.

Silikon Protez Her Hastaya Uygulanabilir Mi 

Evet her hasta için meme silikonları kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli durum hastanın meme gelişimini tamamlamış olmasıdır. Eğer meme gelişimi tamamlanmamış ise, meme büyümesi devam ederse takılan silikon protez tekrar geri çıkartılması gerekebilir. Buna dikkat edilmesi ve hastanın 18 yaşını doldurmuş olması durumunda her hasta için bu silikon protez kullanılabilir. 

Silikon Protez Taktıran Hasta Bebek Emzirebilir Mi ? 

Evet silikon protez kesinlikle süt kanallarına bir zararı olmaz. Bu yüzden silikon olsa bile bebek emzirebilir hasta. Ama bir cerrah olarak tavsiyemiz bu ameliyatı bebek olduktan sonra olmanızdır. Çünkü bazı kadınlarda hamilelik sonrasında memeler büyür ve tekrar eskisi kadar küçülmez. Böyle bir durumda doğal bir şekilde meme büyümesi olacağı için ameliyata gerek duyulmaz. Olunması da gerekmez.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları Nasıl Hesaplanır ? 

Kullanılan silikon protezin ne kalitede ve hangi türden olduğu ameliyat fiyatını etkiler. Bir başka neden ise, hastane seçimidir. Biz Hastalarımıza birkaç farklı hastane alternatifi sunuyoruz. Bunlar kalitelerine göre değişiyor. Hastamız hangi hastaneyi tercih ederse, biz ameliyatı orada yapıyoruz. Hastaneler arasında tıbben bir fark yoktur. Sadece konfor ve lüks ile alakalıdır. Saygı duyarak hastanın istediği hastanede ameliyatı yapıyoruz. Hastane sonucu etkileyen bir unsur değildir. Her durumda ameliyatı biz yapacağımız için 🙂

Meme Ne Kadar Büyütülmeli ? 

Meme büyütme ameliyatlarında birkaç seçenek sunarak hastanın memesini ne kadar büyütmek istiyorsa o kadar büyütüyoruz. Ama bazen abartılı istekler geliyor. Biz bu durumda ameliyat sonrasında vücut yapınıza uygun olmayacağı bilgisini vererek ameliyatı yapıyoruz. Eğer hasta çok büyük bir seçenek sunarsa ve ısrar ederse, biz ameliyatı hastanın istediği ölçüde silikon protez kullanarak ameliyatı yapıyoruz.

Silikon Protezi İlerde Değiştirmek Gerekir Mi ? 

İlerleyen yıllarda silikon protez değiştirilmez ama kontrol edilir. Bu süre de 10 yıldır. 10 yılda bir silikon protezleri kontrol ederek, ömür boyu bu takılan silikon protezi kullanabilirsiniz. Ama kontrol olunması sağlığınız için gereklidir. Bazen silikon protezi vücut kabullenmez. Bu durum hemen kendini belli eder. Hemen 2. bir müdahale ile silikon üzerinde düzenleme yapılır. Bu sorun binde bir görülen hastanın vücut dengesi ile alakalı olan bir durumdur. Giderilebilir ve sorunsuz bir şekilde silikon protez kullanımına devam edilebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Normal Hayata Ne Zaman Dönerim ? 

Meme büyütme ameliyatı sonrasında ortalama olarak bir ay içinde normal hayata dönülür. 3 gün sonra iş ve sosyal yaşantınız başlar. Biraz ağrı sızı olabilir. Bu da verilen ilaçlar ile kolayca çözülür. İlk zamanlar çok fazla ağır kaldırmamaya dikkat edilmesi gerekir. Ameliyat dikişleri atabilir. Genel olarak ameliyatı sonrası konforu yüksek ve sizi üzmeyecek bir ay geçirirsiniz. 

Bu Makale 154 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir