Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Vajina Daraltma

Vajina Daraltma

Vajina daraltma ameliyatları kadınların genital estetik ameliyatları arasında başı çeken ameliyatlar arasındadır. Kadına büyük kazanımlar sağlar. Vajina daraltma ameliyatlarının bir diğer adı ise, vajinoplasti ameliyatıdır. Bu ameliyatlar ile cünsel yaşantı esnasında duyulan acılar veya, olması gerektiği kadar cinsel haz alamayan hastaların ihtiyaçlarını gidermek için yapılır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır ? 

  • Zor doğum yapmış kadınlar veya sık doğum yapan kadınlarda
  • Yapılmış olan sık kürtaj operasyonlarında
  • Sık cinsel ilişkiye bağlı yapılan ameliyatlar

Yukarıda sayılan nedenlerden ötürü vajina daraltma ameliyatları yapılabilir. Kadınlarda olan bağ dokularında ki zayıflık bu genişlemeyi tetikler. Ve hatta normal genişlemeden daha yüksek seviyelerde bir genişleme söz konusu olur. Vajinanın genişlemesi cinsel hazzı kesin bir şekilde azaltarak, duyarlılık ve his kaybına neden olur. Buna bağlı olarak da kadınlarda orgazm sorunları görülmektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatları ile Elde Edilecek Neticeler

Vajina daraltma ameliyatları cinsel haz ve tatmini arttırmak ve orgazmı kolaylaştırmak için yapılır. Aynı zamanda vajina içerisinden gelen sesler de bu ameliyat ile giderilebilir. Sonuç olarak erkek ve kadın olsun partnerlerin daha iyi bir cinsel yaşam sürebilmeleri için gerçekleştirilen ameliyattır.

Ameliyat süresi ortalama olarak bir saat sürer. Lokal anestezi ile yapılabildiği gibi, isteğe bağlı olarak genel anestezi ile de bu ameliyat yapılabilir. Hasta eğer genel anestezi istiyorsa, hastane ortamında yapılması şart olacaktır. Ameliyat sonrasında bir ay süre ile cinsel pehriz yapılması gerekir. Bu iyileşme sürecinde eğer bir cinsel ilişki olacak olursa, ameliyat dikişleri zarar görebilir ve bazı kanamalar meydana gelebilir.

Etki süresi Ne Kadar Sürer ?

Bu tamamen ameliyat sonrasında tekrar hamile kalma, kürtaj olma veya cinsel ilişkiye girme sıklığı ile alakalı bir durumdur. Bu saydığımız nedenlere mağruz kalınma ölçüsünde vajina da gevşeme meydana gelebilir. Ama aksi durumda uzun yıllar vajina da sarkma olmaz. Bu yüzden aslında efektif etkisi yüksek ameliyatlar arasında yer alır.

Vajinoplasti Ameliyatını Hangi Branş Doktoru Yapmalı

Bu ameliyatları 2 branşta yapabilir. Bunlar ; Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ve estetik ve plastik cerrahi uzmanlarıdır. Hangisine yaptırmanız gerektiğine siz karar verebilirsiniz. Çünkü işlemi iki branş doktoru da yapabilir. burada dikkat edilmesi gereken husus şöyledir ki, bu ameliyatları sıklıkla yapan doktorlar tercih edilmelidir. Çünkü ameliyat sıklığı doktora tecrübe kazandıracağı gibi, yeni yöntemler geliştirmesine de olanak sağlayacaktır.

Bu Makale 245 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir