Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Nedir ? 

Vaser liposution aslında klasik liposuction yönteminin geliştirilmiş halidir. Uygulama esnasında yağlar vücuttan alınırken, cihazın yağları seçerek vücuda en faydasız yağı seçerek onun vücuttan dışarıya atılmasını yağlar. Sadece özelliği işlem esnasında değil, işlem sonrasında da devam eder. İşlem yapılan bölgede şişlik ve morluklar mutlaka olur. Ama klasik yönteme göre çok daha az morarma olur. Bu da ameliyat sonrası konforu çok fazla arttırır. 

Vaser Liposuction nasıl yapılır 

Vaser çok basit bir uygulamadır. Yağ alınacak olan bölgede yağların parçalanarak dışarıya alınması işlemidir. Bu bacak, karın bölgesi,popo ve hatta gıdı bölgesine bile bu yöntem rahatlıkla uygulanabilir. Genel anestezi altında yapılan bu işlem, bölgeye göre ameliyat süresi değişen bir ameliyattır. Hastane ortamında acili olan bir hastane tercih edilerek yapılır. Bir gün süre ile ihtiyaç olursa hastanede kalmak gerekebilir. 

Vaser Liposuction iz bırakır mı 

Vaser yöntemi kullanılırken çok ince kanüller ile işlem yapılır. Bu ince çubuklar ise, vücutta kesinlikle bir iz bırakmaz. Bir estetik ameliyatta iz kalması için neşterin atılması gerekir. Bu tarz ameliyatlarda ise, neşter kullanımı olmadığından bir ameliyat izininde kalması mümkün değildir. 

Ameliyat sonrası süreç

Ameliyat sonrasında şişlik ve morluk uygulanan bölgede olacaktır. Ama bu klasik yönteme göre çok daha az olacaktır. Bunların geçme süresi ise, ortalama olarak bir haftadır. Yapılan bölgeye göre değişmekle beraber ortalama olarak bir ay içerisinde ameliyat olmamış gibi sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası konforu arttırmak için, verilen ilaçların düzenli bir şekilde alınması gerekir. Bu Size ağrı ve sızı duymamanız ve çabuk bir şekilde iyileşmenizi sağlayacak olan ilaçlar olacaktır.

Hangi dönemde yapılması daha uygundur 

Vaser tekniği ile liposuciton yaz aylarına yakın tarihlerde yapılması daha efektif sonuçlar verir. Yani ameliyat sonrasında 3 ay sonra tamamen ameliyat bölgesi oturur. Siz rahatlıkla denize veya havuza girebilirsiniz. Yaz ayları gelmeden ilkbahar aylarında ameliyatın olunması daha verimli olacaktır.

Ameliyat olunan bölgede tekrar yağlanma olur mu 

Vaser yöntemi ile bölgeden yağ alındıktan sonra bölgede tekrar yağlanma gözle görülecek kadar olmaz. Hatta bu tip ameliyatlar da bu tarz sorularda sıklıkla gelir. Bu da başka bölgede ki yağların ameliyat bölgesine kaymasıdır. Bu tarz bir kayma söz konusu değildir. Ameliyat sonrasında alınan sonuç hiçbir zaman ameliyat öncesi duruma geri gelmez.

Zayıflamak için Liposuciton yapılabilir mi 

Liposuction ameliyatı bir zayıflama ameliyat kesinlikle değildir. Evet bir miktar matematiksel olarak kiloda düşme sağlanır. Bu da alınan yağlar ile alakalıdır. Ama bu rakam sadece bir bölgeden olacaktır. Siz ameliyatı olduğunuzda gözle görülür bir zayıflama görmezsiniz. Belirli bir kilonun üstüne zaten bu teknik ile ameliyat da edilemez. Fikri zayıflama olan bir kişi için ise, bu ameliyatı bir zayıflama ameliyatı olmadığını bildirmek isterim. Vaser liposuction bir vücut şekillendirme ameliyatıdır.

Bu Makale 124 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir