Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Yüz bölgesi bakışımızı ifademizi belirler. Bu bölgede de yaşlanmaya ve yer çekimine bağlı olarak bazı sarkmalar ve yağ birikmeleri yaşanabilir. Bunlar aslında doğal bir sürecin neticesidir. Kendine bakmak ve daha genç bir görünüm isteyen hastalarımız bazı işlemlerden geçerek yüz bölgesi gençleştirme işlemleri yaparlar.

Yüz Nasıl Genç Tutulur

Yüz bölgesinde olan derin kırışıklıklar ve çukurluklar ilk önce aklımıza gelenlerdir. Ayrıca kaşın düşmesi ve alın bölgesinde oluşan kırışıklıklar da düzeltilebilen durumlardır. Dudak sarkması elmacık kemik üzerinden derinin çeneye inmesi gibi bir çok durumunun aslında kesin çözümü botoks ve dolgu uygulamalarıdır. Yüzün her bölgesine ihtiyacı kadar uygulanan bu işlemler ile kişi daha ferah bir görünüme kavuşabilir.

Botoks ve Dolgunun Avantajları

Botoks ve dolgu hemen sonuç verebilen işlemler arasındadır. Yani bir gün sonra yüzünüzde ki değişimleri izleyebilirsiniz. Kırışıklıklar ve derin çukurlar gider. Kaş bölgesinin sarkması ortadan kalkar. Elmacık kemiği bölgeniz ortaya çıkar. İşlem geçici ve etki süresi kısıtlı işlemlerdir. Bu kimine göre dezavantaj bazı hastalarımıza göre avantajdır. Çünkü hasta isterse 8 ay sonra daha farklı yöntemler deneyebilir. İsterse yine aynı işlemi tekrarlama özgürlüğüne sahiptir. Bu etki süresinin bitiminden sonra ameliyat olarak kalıcı yöntemlere gidebilir veya gitmeyebilir.

Bu Makale 119 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir