Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Yüz Germe

Yüz Germe

Yüz germe; bir çok nedenden ötürü sarkan ve gevşeyen derinin gerdirilmesi ile yapılan estetik bir müdahaledir. Klasik yöntem ile yapılabildiği gibi, endoskopik yöntemler ile de bu ameliyat rahatlıkla yapılabilir. Bu tamamen hastanın yüz yapısına göre tercih edilir.

Yüz Germe Neden Yapılır

Yüz germe ameliyatları genelde 40 yaş üstü erkek ve kadınlarda uygulanan bir ameliyat. Yaşlılığa ve yer çekimine bağlı olarak yüz bölgesinde ki derinin sarkması ve derinin cidden gevşemesi görülen hastalarda bu ameliyat yapılır. Botoks ve dolgu ile çözülemeyen hasta guruplarında uygulanması gereken bir ameliyattır.

Yüz Germe Nasıl Yapılır

Teknik seçiminin hemen sonrasında ameliyat planlanır. Dediğimiz gibi dolgu ve botoks ile çözüm elde edilemediğinde ameliyatı yaparız. Ameliyat tam donanımlı bir hastanede yapılması gerekir. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyat uzun sürer. Ortalama olarak 2-6 saat arasında yüzde ki sarkmaya bağlı olarak sürebilir.

Ameliyatın mantığı basittir. Saçlı deri dediğimiz alnımızın üstünden kesi açılır. Bu kesi ile yüz bölgesinde ki tespit edilen alanlara ulaşılır. Eğer endoskopik yöntemler ile bu ameliyatı yapıyorsak, kamera yüz bölgesine koyulur. Yukarıya doğru kendinden eriyen ve erimeyen dikişler ile yüz askılanır. Bu sayede yüzde gerginlik elde edilir. Bu gerdirme olayı ihtiyaç olduğu kadar hatanın yüzünde ki deformiteye bağlı olarak oranlanır.

Yüz Germe Ne Kadar Fayda Sağlar

Yüz germe ameliyatı genç görünmek için yapılan bir ameliyattır. Germe ameliyatı sonrasında 8-10 gün arasında iyileşmeye başlar. Yüzde gerginlik ve pürüssüzlük sağlanır. Buna bağlı olarak da, ortalama olarak 10 yaş gençleşme sağlanabilir. Bu yüzün gerginleşmesine kaşların ve elmacık kemiklerinin toparlanması ile gerçekleşir. Ameliyat olurken farklı kombine işlemler de uygulanabilir. Bu tamamen muayene sonrasında belirlenecek yöntemler arasında yer alır.

Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Kalıcıdır

Yüz gerdirme ameliyatı ile yüz gençleşir. Ama yüzün sarkması ve yaşlanma devam eder. Bu ameliyat yaşlanmayı geciktirmez. Aslında hiç bir ilaç veya ameliyat yaşlanmayı önleyemez. Bu ilahi değişmez bir kuraldır. Ameliyat sonrasında yer çekiminin ve ilerleyen yaşların etkisi ile sarkma tekrar başlayacaktır. Ama bu yaşlanma eskisi gibi daha kalın ve daha fazla sarkma ile neticelenmez. Ameliyat kesin gözle görülür mutlak bir etkisi olacaktır.

Yüz Germe İfade ve Mimik Bozukluklarına Neden Olur Mu

Yüz germe ameliyatı eğer uygun ellerde yapılmaz ise, evet mimik ve ifade kaybına neden olur. Bu ameliyatta bir standart yoktur. Yani her hastaya özel germe planlaması yapılması gerekir. Çok fazla germek bu gibi sorunlara neden olur. Bu yüzden hesaplamalar iyi yapılması gerekir. Ne çok neden az germe yapılmalıdır. Yam ideal bir germe estetiği sizi tahmin ettiğinizden de çok daha genç gösterecektir.

Bu Makale 132 kez Görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir